Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Toruniu, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, pełne zabytków i miejsc, które koniecznie warto odwiedzić podczas weekendowego pobytu i dłuższego wypoczynku – zwiedzanie Torunia to czas pełen przeróżnych aktywności, wśród których każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Toruń atrakcje turystyczne

Jakie atrakcje turystyczne w mieście Toruń warto zwiedzić w pierwszej kolejności?

1. Stare Miasto

Wyjątkowo piękna i efektowna starówka to jedno z najciekawszych miejsc oferowanych przez Toruń. Stare Miasto atrakcje ma dla każdego – coś dla siebie znajdą tutaj wielbiciele zabytków, miłośnicy spacerów klimatycznymi uliczkami, a także osoby szukające cichych i spokojnych kawiarenek, w których można usiąść w przerwie pomiędzy kolejnymi punktami zwiedzania. Toruńska starówka pochodzi z XIII wieku, sporo tutaj monumentalnych, gotyckich budowli i zabytkowych kamienic. Dawne centrum miasta dosyć dobrze przetrwało II wojnę światową, a obecnie jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na starówce warto zobaczyć ratusz, katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, a także Dwór Artusa ze stylową kawiarnią na dziedzińcu. 

2. Krzywa Wieża

Toruń atrakcje na weekend to możliwość zobaczenia wszystkich najciekawszych miejsc w tym mieście. Nie trzeba się spieszyć i można punkt po punkcie odhaczać najbardziej znane obiekty. A jest wśród nich Krzywa Wieża – nie jest to może obiekt aż tak znany i tak mocno pochylony, jak ten we włoskiej Pizie, ale i tak robi wrażenie, gdy stanie się tuż pod jej ścianą. Wieża powstała w XIII wieku, ma 15 metrów wysokości i kiedyś służyła jako baszta. Szybko jednak zaczęła odchylać się od pionu i coraz bardziej przekrzywiać. Dziś jej odchylenie wynosi już 146 cm, czyli całkiem sporo. We wnętrzu Krzywej Wieży znajduje się popularna kawiarnia, do której też wart zajrzeć. 

3. Planetarium

Co robić w Toruniu, aby w pełni poczuć klimat tego miasta? Skoro jest to Gród Kopernika, warto przede wszystkim zobaczyć kamienicę, w której słynny astronom się urodził, a także jego pomnik na Starym Mieście. Wyjątkową atrakcją będzie również toruńskie planetarium, czyli Centrum Popularyzacji Kosmosu. Obiekt znajduje się na starówce, ma charakterystyczną, widoczną z daleka półkolistą kopułę i cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających miasto. Wewnątrz wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne, projekcje opowiadające o budowie wszechświata, odległych galaktykach i gwiazdozbiorach. Wizyta w planetarium to doskonała okazja, by spojrzeć w gwiazdy, a przy tym zdobyć sporą dawkę nowej, nieznanej wiedzy. 

4. Niewidzialny Dom

Nie wszystkie popularne toruńskie atrakcje nawiązują do historii czy kultury miasta. Sporo jest również obiektów, które przyciągają swoją wyjątkowością i nietypowością. Jednym z nich jest Niewidzialny Dom, jedno z pięciu takich miejsc na świecie, które oferują zwiedzanie w całkowitej ciemności. Po wejściu do wnętrza jesteśmy pozbawieni jakiegokolwiek światła, a więc automatycznie wyłącza się nasz wzrok, a wyostrzają inne zmysły. Wędrówka w absolutnej ciemności odbywa się w towarzystwie przewodników, osób niewidomych, dla których ciemność jest jak najbardziej naturalnym stanem. Wizyta w Niewidzialnym Domu jest wyjątkowo ciekawym doświadczeniem, które zmienia postrzeganie świata i pozwala dowiedzieć się wiele nie tylko o otaczającej nas rzeczywistości, ale również o sobie samych. 

5. Muzeum Toruńskiego Piernika

Jeśli planujesz rodzinny Toruń, atrakcje dla dzieci są tu dostępne pod wieloma postaciami. Jedną z najciekawszych i najbardziej tłumnie odwiedzanych jest Muzeum Toruńskiego Piernika. Słynne toruńskie pierniki są przecież na tyle znane, że wręcz musiały doczekać się swojego muzeum. Zwiedzanie aromatycznych wnętrz w piernikowym domu to prawdziwa gratka nie tylko dla najmłodszych. W środku na gości czekają piernikowy plac zabaw, kącik z zabawami dla dzieci, sala toruńskich baśni i legend, a także wyjątkowe piernikowe laboratorium. Każdy może zrobić sobie własne pierniki i zabrać ze sobą jako wyjątkową pamiątkę z Torunia. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.