Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w kujawsko-pomorskim, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Znajdujące się w północno-centralnej Polsce województwo kujawsko-pomorskie ma do zaoferowania turystom całkiem sporo. Potężne bogactwo naturalne i przepiękne krajobrazy, zabytkowe miasta i miasteczka, historyczne szlaki, dawne zamki i pałace, a także wiele miejsc, gdzie można wybrać się z całą rodziną.

Kujawsko-pomorskie atrakcje turystyczne

Polecamy atrakcje turystyczne w województwie kujawsko-pomorskim, od których warto zacząć zwiedzanie tego niezwykłego regionu. 

1. Toruń

Co zobaczyć w kujawsko-pomorskim? Warto na pewno wybrać się do Torunia, miasta o wielowiekowej historii, tradycji i kulturze. Gród Mikołaja Kopernika należy do najstarszych, a jednocześnie najpiękniejszych miast w Polsce. Na uwagę zasługuje XIII-wieczna starówka, wyjątkowo piękna i pełna zabytków. Koniecznie trzeba zobaczyć Dom Kopernika, czyli kamienicę, w której urodził się i mieszkał słynny astronom. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się również Krzywa Wieża, która mocno odczuwa prawa grawitacji, a także planetarium z ciekawymi seansami. Do Torunia najlepiej wybrać się na weekend – można wtedy niespiesznie zwiedzać wszystkie atrakcje. 

2. Szlak Piastowski

Wyjątkowo ciekawą i rozległą atrakcją, obejmującą nie tylko kujawsko-pomorskie, ale również województwo wielkopolskie, jest Szlak Piastowski. To długa na ponad 600 kilometrów trasa, która łączy ze sobą miejsca związane z początkami państwa polskiego. Podczas wędrówki Szlakiem piastowskim turyści mogą zwiedzać stare grodziska, piastowskie, dawne zamki, muzea, klasztory i opactwa, a także wiele innych obiektów pochodzących z wyjątkowo dawnych czasów. Przemierzenie całego szlaku bywa trudne ze względu na dużą liczbę obiektów i długą trasę, dlatego warto wybrać sobie kilka punktów położonych niedaleko siebie na mapie. Taki fragment Szlaku Piastowskiego idealnie sprawdzi się jako weekendowa wycieczka. 

3. Bory Tucholskie

Park Narodowy Borów Tucholskich to zdecydowanie największe bogactwo naturalne Kujaw. Wyprawa tutaj z pewnością spodoba się tym turystom, którzy ponad zwiedzanie zabytków stawiają przebywanie w przepięknych przyrodniczo miejscach. Wśród miejsc w Borach Tucholskich, które zdecydowanie warto zobaczyć, warto wziąć pod uwagę jezioro kacze Oko, punkt widokowy Struga Siedmiu Jezior, jezioro Krasne, a także znajdujące się w tej okolicy niewielkie, klimatyczne miasteczka z Tucholą, czyli stolicą Borów Tucholskich na czele. 

4 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Podczas zwiedzania województwa kujawsko-pomorskiego nie można również zapomnieć o Biskupinie. To niewielka miejscowość w odległości około 9 kilometrów od Żnina. Znajduje się tutaj jedyny w swoim rodzaju skansen archeologiczny prezentujący świetnie zrekonstruowaną osadę. Została ona odkryta na jeziorze w latach 30-tych XX wieku i od razu okrzyknięto ją polskimi Pompejami. W Muzeum Archeologicznym można oglądać zrekonstruowane chaty i inne elementy zabudowań, a także wystawę muzealną z wyjątkowo atrakcyjnymi eksponatami.

Zwiedzanie Biskupina jest obowiązkowym punktem programu większości wycieczek po Szlaku Piastowskim. To atrakcja, która pozwala przenieść się w czasie i wybrać na spacer po pradawnej osadzie. Wrażenia zdecydowanie lepsze niż w czasie wizyty w zwykłym muzeum. 

5. Myślęcinek Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, kujawsko-pomorskie oferuje sporo miejsc, w które można wybrać się z najmłodszymi, a także nieco starszymi pociechami. Jednym z nich jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy Myślęcinek. Na terenie kompleksu można znaleźć sporo atrakcji, wśród których największą jest zoo pozwalające na spotkanie się z bliska ze zwierzętami z różnych stron świata. Na terenie parku można również znaleźć centrum jazdy konnej, ptasią wyspę i przepiękny ogród botaniczny, który na pewno zachwyci nie tylko najmłodszych. 

Dorośli w Bydgoszczy znajdą dla siebie pokoje z jacuzzi.

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.