Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Sopocie, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Atrakcje turystyczne w mieście Sopot co roku przyciągają tysiące turystów. Ta jedna trzecia Trójmiasta jest popularna szczególnie wśród plażowiczów, osób nastawionych na aktywny wypoczynek, a także na imprezowe, wieczorne życie.

Sprawdź też: Hotele oferujące jacuzzi w pokoju w Sopocie

Sopot atrakcje turystyczne

Podczas zwiedzania Sopotu nie można zapomnieć o obowiązkowych punktach, z których miasto słynie w całej Polsce i nie tylko. 

1. Molo w Sopocie

Niewątpliwym liderem we wszelkich rankingach na najciekawsze miejsca w Sopocie jest słynne molo – najdłuższe drewniane molo w całej Europie. Wbija się w morze na długości ponad pół kilometra, a z pomostu rozpościera się przepiękny widok na cumujące w pobliżu jachty i bezkresne morze. W sezonie letnim przy molo działa przystań żeglugi pasażerskiej oraz wodnych taksówek – można więc przy okazji spaceru po słynnym molo skorzystać z okazji do rejsu wycieczkowego. Po obu stronach mola ciągnie się długa i piaszczysta plaża, idealne miejsce do plażowania czy uprawiania sportów wodnych. 

2. Krzywy Domek w Sopocie

Na pytanie, co warto zobaczyć w Sopocie, wiele osób odpowie, że Krzywy Domek. To obiekt, który zdecydowanie pozostaje w pamięci, choć pierwsze wrażenia mogą powodować spore zawroty domy. Domek był inspirowany rysunkami artysty Jana Szancera i nie bez powodu znajduje się na liście najdziwniejszych wymysłów światowej architektury. Jest bowiem całkowicie pozbawiony linii prostych – pofalowane ściany, okna, gzymsy i inne elementy architektoniczne mogą sprawiają, że dłuższe patrzenie na obiekt może być utrudnione. Ta pofalowana wizytówka miasta we wnętrzu jest jednak jak najbardziej prosta i spokojna – w Krzywym Domku znajdują się kawiarnie, restauracje i dyskoteki, które w sezonie tętnią życiem do późnej nocy. 

3. Ulica Bohaterów Monte Cassino

Każde znane i popularne wśród turystów miasto ma swoją słynną, niepowtarzalną ulicę. W przypadku Sopotu jest to ulica Bohaterów Monte Cassino, pełna atrakcji turystycznych dla dorosłych i dzieci. Jest wyłączona z ruchu samochodowego, nie trzeba więc przeciskać się pomiędzy zaparkowanymi wszędzie autami. Przy ulicy znajdziemy sporo ciekawych budynków, restauracji i knajpek, sklepów z pamiątkami, ogródków, w których można na chwilę przysiąść i wypić dobrą kawę lub coś orzeźwiającego. Spacer ulicą Bohaterów Monte Cassino jest obowiązkowym punktem zwiedzania Sopotu i raczej trudno go uniknąć – prawie wszystkie uliczki w reprezentacyjnej części miasta prowadzą właśnie tutaj. 

4. Opera Leśna w Sopocie

Charakterystyczną bryłę Opery Leśnej w Sopocie zna z pewnością każdy, kto miał okazję oglądać relację ze słynnego sopockiego festiwalu czy innych wydarzeń muzycznych, które odbywają się w tym miejscu. Sopocki amfiteatr nie bez powodu nazywa się Operą Leśną – znajduje się bowiem w pięknym otoczeniu lasu. Został otwarty ponad 100 lat temu – pierwsze imprezy odbywały się tutaj w 1909 roku. Ze względu na doskonałą akustykę obiekt wykorzystywany jest do dzisiaj na koncerty nie tylko muzyki popularnej, ale również poważnej czy bluesowej. Każdy utwór w takim miejscu brzmi niepowtarzalnie. 

5. Latarnia morska w Sopocie

Jeśli interesują Cię atrakcje turystyczne dla dzieci, Sopot ma sporo parków rozrywki, centrów zabaw, escape roomów czy atrakcji wodnych, warto jednak zabrać dzieci także w bardziej historyczne, choć wcale nie nudne miejsca. Jednym z nich jest latarnia morska, którą warto zdobyć i wspiąć się na sam szczyt. Wieża latarni ma 39 metrów wysokości, a na samej górze znajduje się platforma widokowa, z której można zobaczyć niezwykłą panoramę Zatoki Gdańskiej i całego Trójmiasta. Niezapomniane wrażenia gwarantowane. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.