Znajdziesz tutaj zestawienie top 10 najciekawszych atrakcji turystycznych w Gdyni, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Jako część Trójmiasta jest wymieniana jednym tchem z Gdańskiem i Sopotem. Co oczywiście nie oznacza, że Gdynia sama w sobie nie jest miejscem wartym zobaczenia. Wręcz przeciwnie – miasto, choć nie ma tak długiej historii, jest wyjątkowe i pełne ciekawych obiektów.

Gdynia Zabytki i Atrakcje Turystyczne

Atrakcje turystyczne w Gdyni są na tyle różnorodne, że każdy może stworzyć indywidualną listę miejsc, które trzeba odwiedzić. 

1. Dar Pomorza

Słynny statek stoi w gdyńskim porcie i obecnie funkcjonuje w nim muzeum. Zwiedzający mogą wejść na pokład żaglowca, obejrzeć wystawy stałe i czasowe oraz poczuć choć przez chwilę prawdziwy morski klimat. 

2. Centrum Nauki Experyment

Gdynia atrakcje turystyczne dla dzieci oferuje nie tylko nad samym morzem – wyjątkowo ciekawym miejscem dla najmłodszych i nieco starszych jest centrum nauki, w którym można spędzić cały dzień na odkrywaniu nowej wiedzy i technologii. Atrakcja jest wciągająca także dla dorosłych. 

3. Akwarium Gdyńskie

Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Gdyni, obowiązkowym punktem zwiedzania powinno być również Akwarium Gdyńskie, które zabiera turystów w podróż do podwodnego świata. W obiekcie można z bliska zobaczyć morskie stworzenia z różnych stron świata, a wędrówka pomiędzy akwariami sprawia, że zwiedzający czują się, jakby wraz ze zwierzętami znajdowali się pod wodą. 

4. Klif Orłowski

Gdynia Orłowo atrakcje turystyczne oferuje przede wszystkim nad morzem. Jedną z nich jest potężny Klif Orłowski, potężny, stromy masyw zwisający niemal nad samym morzem. Szczyt klifu jest porośnięty drzewami, a u jego podnóży znajduje się piękna, piaszczysta plaża. To idealne miejsce dla turystów, którym marzy się nadmorski spacer z niezwykłymi widokami. 

5. Molo Orłowo

Gdynia, podobnie jak Gdańsk i Sopot, również ma swoje molo. Molo Orłowo jest drewniane i dosyć wiekowe – wybudowano je w czasie I wojny światowej, czyli ponad sto lat temu. Jednak do dzisiaj trzyma się całkiem dobrze. Warto się tu wybrać dla pięknych widoków i wyjątkowych zdjęć, jakie można zrobić z końca molo. 

6. Muzeum na okręcie Błyskawica

Błyskawica to jeden z niszczycieli, które brały czynny udział w działaniach podczas II wojny światowej. Statek został odznaczony orderem Virtuti Militari i dziś stoi w gdyńskim porcie, będąc wyjątkowym muzeum na wodzie. Podczas zwiedzania Gdyni dobrze jest więc zarezerwować około godziny na zwiedzanie okrętu i znajdujących się na nim eksponatów. 

7. Skwer Kościuszki i Molo Południowe

Skwer Kościuszki i jego przedłużenie, czyli Molo Południowe to z pewnością jedno z najbardziej znanych miejsc w Gdyni. Znajduje się tu wiele miejsc o znaczeniu historycznym, a także sporo kafejek i typowo nadmorskich atrakcji. Można stąd również udać się w rej po wewnętrznym porcie, zobaczyć stocznię remontową i sporo efektownych statków. 

8. Muzeum Marynarki Wojennej

Miłośnicy historii i militariów nie mogą podczas zwiedzania Gdyni pominąć Muzeum marynarki Wojennej znajdującego się na Bulwarze Nadmorskim. Bogate zbiory udostępnione dla zwiedzających zainteresują nawet te osoby, które na co dzień nie pasjonują się wojskowością. Są tutaj między innymi działka przeciwlotnicze, statki, a także samoloty i śmigłowce należące do Marynarki Wojennej. 

9. Kamienna Góra

Atrakcja znajdująca się w samym centrum Gdyni jest do zdobycia na piechotę, ale nie tylko – można również wjechać na szczyt darmową kolejką, która z pewnością będzie wyjątkową atrakcją szczególnie dla najmłodszych. Ze szczytu wzniesienia rozpościera się przepiękny widok na miasto. Można tu nie tylko podziwiać Gdynię z góry, ale również wybrać się na spacer po spokojnym i cichym parku. 

10. Muzeum Emigracji

To jedno z tych muzeów, które nie są nudne nawet dla osób, które nie przepadają za wędrówką po muzeach. Znajdują się tutaj zbiory, które w wyjątkowo ciekawy i wciągający sposób opowiadają historię polskich emigrantów. Dodatkowym atutem jest multimedialna oprawa, która pozwala na przeniesienie się w miejscu i czasie do miejsc, które pojawiają się w opowieściach. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.