Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w miejscu Krynica Zdrój, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Krynica-Zdrój to jedno z największych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk, a walory prozdrowotne tego miejsca wykorzystywane są już od ponad 200 lat. To także doskonała baza wypadowa do górskich wędrówek i szusowania po pobliskich stokach.

Krynica Zdrój atrakcje turystyczne

Jakie atrakcje turystyczne w mieście Krynica-Zdrój warto zwiedzić podczas urlopu w tym wyjątkowym miasteczku? 

1. Jaworzyna Krynicka i Kolej Gondolowa

Jednym z popularnych celów górskich wypadów jest Jaworzyna Krynicka, szczyt o wysokości 1114 m n.p.m. wznoszący się nieopodal miejscowości. Spacer na szczyt zajmuje około 3 godzin, jest to więc wyzwanie dla zatwardziałych piechurów. Można jednak nieco ułatwić sobie zadanie i wjechać na górę koleją gondolową, najdłuższą w Polsce. Trasa kolejki ma ponad 2 kilometry, jednak jazda na szczyt trwa zaledwie kilka minut. Z góry rozpościera się przepiękny widok na Beskid Niski, a jeśli pogoda jest dobra – także na Tatry i Bieszczady. Jeśli skierujemy się ze szczytu na północ, po około kilometrze wędrówki znajdziemy schronisko PTTK z niesamowitym krajobrazem widocznym z tarasu, a także bardzo klimatycznym wnętrzem. 

2. Góra Parkowa i Park Zdrojowy

Jeśli zastanawiasz się, co robić w mieście Krynica-Zdrój, wybierz się na zwiedzanie Góry Parkowej i klimatycznego Parku Zdrojowego. Na górę można dostać się najstarszą w Polsce kolejką linowo-terenową, której początkowy przystanek znajduje się przy krynickim deptaku. Ze szczytu góry są piękne widoki, ale to niejedyne atrakcje – znajduje się tam park linowy i zjeżdżalnie, z których chętnie korzystają młodsi i starsi turyści. Na zboczach Góry Parkowej usytuowany jest natomiast Park Zdrojowy z alejkami i miejscami do spokojnego wypoczynku. Jest wyjątkowo popularny wśród kuracjuszy, którzy do Krynicy-Zdroju przyjeżdżają w celach zdrowotnych. 

3. Pijalnie wód mineralnych

Krynica-Zdrój atrakcje zimą ma nie tylko na pobliskich stokach, ale również w centrum miasta. Będąc na urlopie w uzdrowisku warto skorzystać z tego, co oferuje. A Krynica zapewnia przede wszystkim doskonałe wody mineralne ze źródeł znajdujących się w okolicy. Doskonałej wody napijemy się w Starym Domu Zdrojowym w Pijalni Mieczysław, a także w Pijalni Jan czy Pijalni Słotwinka. Spacerując od jednej pijalni do drugiej można nie tylko nieco podreperować kondycję, ale również dostarczyć organizmowi tego, co najlepsze w krynickiej wodzie. 

4. Wieża widokowa „Ścieżka w koronach drzew”

Spacer na wieżę widokową to kolejna możliwość podziwiania przepięknych okolic z góry, a wręcz z lotu ptaka. Drewniana wieża widokowa ma ciekawą, rozbudowaną konstrukcję o wysokości blisko 50 metrów i jest zwieńczeniem edukacyjnej ścieżki przyrodniczej. Już sam spacer na szczyt wieży dostarcza niesamowitych atrakcji – są tu tablice informacyjne, a także ciekawie podana wiedza przyrodnicza, historyczna oraz sporo gier i zagadek. Spacer na samą górę na pewno nie będzie nudny, a ze szczytu zobaczymy przepiękny widok na pobliskie góry. 

5. Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój atrakcje dla dzieci ma niemal na każdym kroku. Jest sporo centrów rozrywki, placów zabaw, zjeżdżalni. Aby znaleźć ciekawą propozycję dla najmłodszych, nie trzeba wędrować daleko. W centrum miasteczka, przy krynickim deptaku znajdziemy niezwykłe Muzeum Zabawek, które jest filią muzeum w Kudowie-Zdroju. Wnętrze muzeum kryje ponad 3 tysiące wyjątkowych eksponatów – zabawek z różnych epok historycznych i z różnych stron świata. Wystarczy wejść do środka i można przenieść się w czasie do krainy beztroskiego dzieciństwa. Atrakcja, wbrew pozorom, jest nie tylko dla dzieci – wywołuje mnóstwo uśmiechów i wspomnień także u tych turystów, którzy dawno przestali być dziećmi.  

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.