Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Kołobrzegu, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Pod wieloma względami Kołobrzeg jest unikalny, co sprawia, że co roku przyciąga różne grupy turystów. To jedno z największych miast leżących nad samym morzem, mnóstwo tu zabytków i atrakcji dla osób w każdym wieku, a przy tym miasto – ze względu na wyjątkowe położenie, ma status uzdrowiska.

Kołobrzeg atrakcje turystyczne

Jeśli planujesz tutaj wakacje, sprawdź, jakie atrakcje turystyczne dostępne są w mieście Kołobrzeg.

1. Port morski Kołobrzeg

Na pytanie, co warto zobaczyć w Kołobrzegu, z pewnością wiele osób odpowie, że koniecznie trzeba wybrać się do portu. To miejsce o bogatej historii, które przez stulecia miało ogromny wpływ na rozwój miasta i okolic. Port morski Kołobrzeg znajduje się u ujścia rzeki Parsęty, jest to port przede wszystkim handlowo-rybacki, ale posiada również marinę jachtową oraz pełni funkcję portu pasażerskiego. W porcie można znaleźć bogatą ofertę statków wycieczkowych, oferujących rejsy spacerowe wzdłuż kołobrzeskiego nabrzeża oraz w głąb morza. Warto wybrać się na taką wodną przejażdżkę, gdyż Kołobrzeg od strony wody prezentuje zupełnie inne, choć równie efektowne oblicze. 

2. Betonowe molo

Kołobrzeg atrakcje turystyczne nad morzem ma wyjątkowo rozbudowane, dotyczy to również potężnego molo. W odróżnieniu od drewnianych obiektów, jakie możemy spotkać w innych nadmorskich miejscowościach, kołobrzeskie molo jest betonowe. Ma 220 metrów długości, z obu stron jest chronione potężnymi falochronami. Na samym końcu molo można znaleźć tarasy widokowe i urocze kawiarenki, w których można usiąść i wypić kawę z niesamowitym widokiem. 

3. Latarnia morska

Jak na każde nadmorskie miasto przystało, także Kołobrzeg ma swoją latarnię morską. Jest ona dosyć młoda w porównaniu do innych, zdecydowanie bardziej zabytkowych latarni nad Bałtykiem. Wybudowana została w 1947 roku, ma 26 metrów wysokości i jej wnętrze można zwiedzać. Po wejściu na sam szczyt można podziwiać piękny widok na całe miasto oraz na morze. Latarnia została postawiona na zabudowaniach fortecznych, jest wykonana z czerwonej cegły i już na pierwszy rzut oka prezentuje się solidnie. Oprócz oświetlania drogi do portu pełni również rolę pomnika zwycięstwa nad Niemcami w drugiej wojnie światowej. 

4. Spacery pełne jodu

Podobnie jak większość nadmorskich miejscowości, Kołobrzeg atrakcje turystyczne zimą ma zdecydowanie mocno okrojone. Ale w sezonie zimowym miasto wcale nie świeci pustkami. Przyciąga przede wszystkim wielbicieli spacerów pełnych jodu – w zimie wdychamy go zdecydowanie więcej niż latem, dzięki czemu każdy spacer może mieć mnóstwo właściwości prozdrowotnych. A spacerować jest gdzie – zarówno w samym mieście, jak i w okolicach sporo jest tras spacerowych. Oprócz wędrówek nad samym morzem można również wybrać się na spacer ulicami Kołobrzegu – sporo ciekawych obiektów i zabytków nawet w sezonie zimowym jest udostępnionych dla zwiedzających. 

5. Ukryta Kraina – niezwykły świat magii

 Kołobrzeg atrakcje turystyczne dla dzieci ma wyjątkowo zróżnicowane – coś dla siebie znajdą wielbiciele aktywności na świeżym powietrzu, jak i mali miłośnicy bajkowych miejsc. Jednym z nich jest Ukryta Kraina, która łączy w sobie tradycyjne bajki i ulubionych dziecięcych bohaterów z możliwościami, jakie dają nowe technologie. Efekty dźwiękowe i wizualne, interaktywne postacie, które towarzyszą zwiedzającym na każdym kroku, ale również prawdziwe zwierzątka dostarczają mnóstwa wrażeń. Podczas zabawy można zobaczyć między innymi łaciate myszy, białe króliczki, a także największe na świecie ślimaki Achatina. 

Ustka Atrakcje – Co Warto Zobaczyć

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.