Znajdziesz tutaj zestawienie najlepszych i najciekawszych atrakcji turystycznych w Warszawie, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Warszawa jest nie tylko stolicą Polski, ale również centrum biznesowym i kulturalnym. Co więcej, ma bogatą historię, która łączy się z ogromną ilością zabytków i miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Atrakcje turystyczne w mieście Warszawa są na tyle liczne, że trzeba wybrać się na zwiedzanie miasta co najmniej kilka razy. Jednorazowy pobyt z pewnością będzie niewystarczający, aby zaliczyć całą listę

Warszawa atrakcje turystyczne 

Jeśli liczysz na darmowe atrakcje w stolicy, warto skupić się na spacerze po najciekawszych miejscach, znanych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jednym z nich jest Pałac Kultury i Nauki, najbardziej charakterystyczny obiekt w Warszawie – wysoki na 44 piętra, z trzema tysiącami pomieszczeń i tarasem widokowym na piętrze 30. Można wjechać tam windą i podziwiać przepiękny widok na stolicę. W pałacu znajdują się 4 teatry, a także Muzeum Techniki. Kolejnym punktem zwiedzania Warszawy jest Stare Miasto, które w czasie drugiej wojny światowej zostało niemal doszczętnie zniszczone, ale odbudowano je z dbałością o najdrobniejsze detale.

Na starówce na uwagę zasługuję między innymi Zamek Królewski z muzeum wewnątrz, a także Kolumna Zygmunta. To także prawdziwa gratka dla wielbicieli spacerów wąskimi, klimatycznymi uliczkami z wieloma galeriami, sklepikami, a także kawiarniami, gdzie można na chwilę przysiąść i odpocząć podczas zwiedzania miasta. 

Warszawa atrakcje na weekend

Jeśli chodzi o atrakcje dla dorosłych, Warszawa ma ich sporo nie tylko w samym centrum. Ważnym punktem na mapie stolicy są Łazienki Królewskie – potężny park z pałacem, które zostały założone przez ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer po parku to okazja do podziwiania przepięknie utrzymanych terenów zielonych, małej architektury, a także chodzących luzem zwierząt, między innymi przepięknych pawi. A jeśli ktoś wybiera się na romantyczny weekend we dwoje, koniecznie powinien wybrać się na Bulwary Wiślane.

Warszawa atrakcje dla par ma tam w pełnej okazałości – rejsy po Wiśle, sporo ścieżek rowerowych, mnóstwo kawiarni i atrakcji dostępnych zarówno latem, jak i zimą. Warto również odwiedzić słynny Pałac w Wilanowie, obiekt o przepięknej architekturze, otoczony okazałym parkiem.

A jeśli chodzi o nietypowe atrakcje, Warszawa również ma sporo do zaoferowania. Jednym z polecanych miejsc jest Multimedialny Park Fontann, w którym co sobotę odbywają się spektakularne widowiska z wykorzystaniem wody, światła i dźwięku. Nie zapominajmy również o całym mnóstwie muzeów, teatrów i innych miejsc, w których można obcować z historią czy sztuką. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie miejsce na miarę swoich potrzeb czy zainteresowań. 

Atrakcje dla dzieci Warszawa

Zwiedzanie Warszawy w towarzystwie najmłodszych wymaga nieco innego planu spędzania czasu. Maluchy z pewnością nie zainteresują się zabytkami, jak ryby w wodzie będą natomiast czuły się w miejscach stworzonych specjalnie dla nich. Jednym z nich jest Centrum Nauki Kopernik z mnóstwem ekspozycji, prezentacji multimedialnych, możliwością uczestniczenia w eksperymentach i z nauką podaną w formie przystępnej nawet dla najmłodszych. Warszawa atrakcje dla młodzieży ma również w postaci muzeów i teatrów, ale przystosowanych dla młodszych widzów.

Warto wybrać się między innymi do Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka, do Stacji Muzeum z ciekawie zaprezentowaną historią kolejnictwa, do Teatru Niewielkiego i Teatru Małego Widza. Niezwykłym i wciągającym miejscem jest również Fotoplastikon Warszawski z kilkoma tysiącami stereoskopowych fotografii, a także wieloma warsztatami i grami miejskimi. 

Najlepsze Hotele Butikowe Warszawa

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.