Znajdziesz tutaj zestawienie najlepszych i najciekawszych atrakcji turystycznych w Krakowie, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Kraków bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Dawna stolica kraju, a obecna stolica Małopolski ma wielowiekową historię przyciąga turystów z całego świata wspaniałymi zabytkami i miejscami o ogromnej wartości kulturowej. Na atrakcje turystyczne w mieście Kraków warto zarezerwować sobie co najmniej weekend, a jeszcze lepiej – dłuższy urlop. 

Kraków atrakcje turystyczne 

Zwiedzanie Krakowa warto zacząć od Rynku, jednego z najpiękniejszych w Europie z Kościołem mariackim, w którym znajduje się słynny obraz Wita Stwosza oraz Sukiennicami, dawnym miejscem kwitnącego handlu. Do dyspozycji turystów jest nie tylko ogromna, zabytkowa przestrzeń na powierzchni, ale również podziemia udostępnione do zwiedzania. Znajdują się pod Rynkiem Głównym, a dzięki nowoczesnym technologiom i efektom multimedialnym pozwalają na przeniesienie się w czasie do średniowiecza. Stare Miasto Kraków nietypowe atrakcje zapewnia więc już na starcie zwiedzania. 

Kraków co robić? Obowiązkowo na Wawel

Trudno wyobrazić sobie zwiedzanie Krakowa bez wycieczki na Wawel, czyli dawną siedzibę polskich władców. Pełen niezwykłych eksponatów i dzieł sztuki Zamek Królewski oraz znajdująca się obok katedra to miejsca, które zachwycą każdego. Jeśli interesują cię darmowe atrakcje turystyczne, na wzgórze oraz dziedziniec na Wawelu można wejść bezpłatnie. Bilety wstępu obowiązują natomiast we wnętrzach – tu dostępny jest między innymi Wawel Zaginiony, a także Reprezentacyjne Komnaty Królewskie.

W mieście Kraków atrakcje dla dzieci można znaleźć także w tak historycznym miejscu, jak Wawel. Znajduje się tu bowiem znana z legend Smocza Jama, w której mieszkał słynny Smok Wawelski. Nieopodal stoi też sam pomnik smoka, który zieje ogniem – może przestraszyć nie tylko dzieci, ale również całkiem dorosłych turystów. 

Kraków atrakcje na weekend – żydowski Kazimierz

Jeśli na zwiedzanie Krakowa masz weekend, warto co najmniej kilka godzin spędzić na żydowskim Kazimierzu. To znana na całym świecie historyczna dzielnica Krakowa pełna synagog, muzeów, a także klubów muzycznych i restauracji serwujących tradycyjną żydowską kuchnię. Ta dzielnica stolicy Małopolski jest wyjątkowo klimatyczna, nieco tajemnicza i pełna niesamowitego uroku. Jeśli interesuje Cię Kraków – atrakcje dla par, koniecznie warto wybrać się właśnie tutaj na koncert czy kolację w niezapomnianej atmosferze. 

Kraków atrakcje zimą – Ogród Świateł

Turyści odwiedzający Kraków zimą mają wyjątkową okazję zobaczyć niesamowity Ogród Świateł, znajdujący się przy Alei Pokoju. Wspaniałe świetlne iluminacje tworzą magiczną scenerię, która idealnie nadaje się na spacer po zmroku, a także jest doskonałym miejscem do klimatycznych fotografii. Ciekawą atrakcją zimą będzie również Klockoland, który spodoba się szczególnie najmłodszym. To duża wystawa budowli i robotów wykonanych z klocków lego, które zachwycają i dzieci, i dorosłych. Gdy pogoda nie dopisze na spacer, wędrówka po Klockolandzie będzie idealną atrakcją podczas rodzinnego zwiedzania grodu Kraka. 

Kraków atrakcje dla młodzieży – Ogród Doświadczeń

Zwiedzanie Krakowa to nie tylko wędrówka po najpopularniejszych zabytkach, można tu również znaleźć sporo bardziej nowoczesnych atrakcji. Jedną z nich, która wyjątkowo przyciąga młodych ludzi, jest Ogród Doświadczeń – wyjątkowy park rozrywki, w którym można poznać prawa fizyki w ciekawej i przystępnie podanej odsłonie. Park znajduje się na dosyć sporej powierzchni 6 hektarów, jest podzielony tematycznie, a poszczególne części dostosowane są do wieku zwiedzających. Jeśli chcesz poznać najważniejsze zasady mechaniki, akustyki czy optyki, wyprawa do Ogrodu Doświadczeń z pewnością będzie ciekawą atrakcją. Nie tylko dla dzieci i młodzieży. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.