Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Świnoujściu, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Zobaczyć wyjątkowy port, pójść na spacer plażą z Polski do Niemiec, wdrapać się na latarnię morską i podziwiać wielkie statki – wyjazd do Świnoujścia to wyprawa, która zapewnia mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu nad morzem.

Świnoujście atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne w mieście Świnoujście można znaleźć nie tylko bezpośrednio na wybrzeżu, ale również w głębi lądu.  

1. Plaża miejska i promenada

Na plażę miejską w Świnoujściu z pewnością swoje pierwsze kroki kieruje większość turystów przybywających do miasta. Jest rozległa i piaszczysta, można z niej podziwiać statki wpływające do portu, a nawet wybrać się na spacer do… Niemiec. Na uwagę zasługuje również promenada ciągnąca się wzdłuż plaży. To tutaj można znaleźć całe mnóstwo punktów gastronomicznych i usługowych, sklepików z pamiątkami, a nawet trafić na minikoncerty w wyjątkowym klimacie. Plaża i promenada w Świnoujściu nie są tak zatłoczone, jak chociażby w pobliskich Międzyzdrojach. Idealnie wpisują się więc w spokojny i kameralny wypoczynek. 

2. Latarnia morska

Latarnia morska w Świnoujściu to obowiązkowy punkt zwiedzania, jak zresztą w przypadku każdego nadmorskiego miasta. Obiekt w Świnoujściu jest wyjątkowy – to największa latarnia spośród wszystkich, jakie oświetlają drogę do portów na polskim wybrzeżu. Ma 68 metrów wysokości , a żeby wejść na sam szczyt, trzeba pokonać ponad 300 stopni. Zanim wdrapiemy się na samą górę, warto zatrzymać się przy ciekawej wystawie poświęconej ratownictwu morskiemu oraz latarnictwu. A po wejściu na taras widokowy można doznać zawrotu głowy od wyjątkowego widoku, jaki rozpościera się ze szczytu. 

3. Podziemne miasto na wyspie Wolin

Co warto zobaczyć w Świnoujściu poza nadmorskimi atrakcjami? Prawdziwą gratką dla miłośników historycznych atrakcji będzie podziemne miasto na wyspie Wolin. Znajduje się ono pomiędzy plażą w Świnoujściu a stają kolejki Przytór. W czasie drugiej wojny światowej mieściły się tu stanowiska obrony polskiego wybrzeża, po wojnie również obiekt był wykorzystywany do celów wojskowych. Od kilku lat jest udostępniony dla zwiedzających. Zwiedzanie odbywa się zawsze z przewodnikiem, a program podczas oprowadzania jest dostosowany do wieku grupy zwiedzającej. Może to więc być doskonała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. 

4. Park Zdrojowy

Świnoujście poza miastem nadmorskim jest również uzdrowiskiem, a więc na jego terenie  można spotkać sporo domów zdrojowych, pijalni wód, a także wyjątkowo atrakcyjny park zdrojowy wybudowany w XIX wieku. To wyjątkowo klimatyczne miejsce, w którym znajdziemy sporo okazów roślinności pochodzącej z basenu Morza Śródziemnego, a także idealne miejsce do wypoczynku. Park posiada doskonały mikroklimat, jest idealny na krótsze i dłuższe spacery, które latem pozwalają schronić się wśród wysokich drzew przed lejącym się z nieba żarem. 

5. Baltic Park Molo Aquapark

Na hasło: Świnoujście atrakcje turystyczne dla dzieci, jedną z najpopularniejszych odpowiedzi jest Baltic Park Molo Aquapark by Zdrojowa, największy w mieście i okolicach park wodnych zabaw dla najmłodszych, nieco starszych, a także dla całkiem dorosłych wielbicieli wodnego szaleństwa. W aquaparku do dyspozycji są liczne zjeżdżalnie wodne, baseny, a także pierwsza w Polsce sztuczna fala, idealna do nauki surfingu dla początkujących i nie tylko. Jeśli pogoda nad morzem nie dopisze, aby można było kąpać się bezpośrednio w Bałtyku, aquapark będzie idealną propozycją bez względu na pogodę. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.