Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Mielnie, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Mielno bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem. Znajdujący się niedaleko Koszalina kurort oferuje wszystko, czego potrzebujemy od nadmorskiego wypoczynku – piękną plażę, promenadę z setkami straganów, a także świetną bazę gastronomiczną.

Mielno atrakcje turystyczne

Jeśli planujesz wakacje właśnie tam, sprawdź atrakcje turystyczne w mieście Mielno i przekonaj się, że ma ono do zaoferowania sporo więcej niż tylko plażę.

1. Plaża w Mielnie

Niewątpliwie największą atrakcją Mielna, przyciągającą do miasteczka turystów, jest rozległa, piaszczysta plaża oraz ciągnąca się wzdłuż niej promenada, która ma długość 3 kilometrów i kończy się dopiero w okolicy portu rybackiego w Unieściu. Plaża ma wydzielone, strzeżone kąpieliska, sporo miejsca do uprawiania sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Tuż przy plaży można znaleźć wypożyczalnie sprzętu, mnóstwo punktów gastronomicznych, sklepów z pamiątkami, atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych. Na plaży w sezonie letnim odbywa się sporo imprez, między innymi Noc Kupały, Kino na Leżakach, Mieleńskie Targi Sztuki i wiele innych wydarzeń, wśród których każdy wypoczywający w Mielnie turysta znajdzie coś dla siebie. 

2. Ogrody tematyczne w Sarbinowie

W odległości około 9 kilometrów od Mielna, w miejscowości Sarbinowo można wybrać się do wyjątkowych Ogrodów Tematycznych, które z pewnością spodobają się nie tylko miłośników ogrodnictwa. Na powierzchni ponad 4 hektarów zorganizowano ogrody w różnych stylach: włoskie, rzymskie, szwajcarskie, wiszące. Można wybrać się do ogrodu z samymi różami czy na pole pełne lawendy. Ogrody uzupełnione są dopasowaną małą architekturą – rzeźbami, stawami, groblami, ławeczkami idealnymi do spokojnego wypoczynku. Spacer po ogrodach tematycznych wśród przepięknej roślinności na pewno będzie dobrą odskocznią od czasu spędzonego na plażowym piasku. 

3. Przystań rybacka w Unieściu

W przerwie pomiędzy korzystaniem z kolejnych nadmorskich atrakcji w Mielnie, warto wybrać się na spacer do pobliskiego Unieścia. Spacer dosyć krótki, po zaledwie półtorakilometrowy. A u jego celu znajdziemy typową przystań rybacką z kutrami stojącymi na plaży, smażalniami ryb oraz wędzarniami. Miejsce ma swój zdecydowany klimat, a przy tym pozwala na zjedzenie naprawdę świeżej, dopiero co złowionej rybki. W sezonie letnim można w Unieściu zwiedzić również niewielkie muzeum rybactwa morskiego.

4. Leśna Pętla Przygód i Tajemnic

Tak, jak większość nadmorskich kurortów, Mielno atrakcje turystyczne dla dzieci ma niemal na każdym kroku. Jedną z ciekawszych jest Leśna Pętla Przygód i Tajemnic, około trzykilometrowa ścieżka edukacyjna, która pozwala na zagłębienie się w tajemnice lasu. Podczas spaceru ścieżką można znaleźć tablice informacyjne, drewniane podesty i tory przeszkód, a także sporo atrakcji dla najmłodszych. Spacer ścieżką na pewno będzie świetną atrakcją dla młodszych i starszych dzieci, a przy tym pozwoli na oderwanie się od plaży i słońca. 

5. Stare grodzisko średniowieczne

Stare grodzisko w Mielnie znajduje się przy pierwszym wejściu na plażę i jest śladami bytności na tych terenach dawnej ludności słowiańskiej. Pozostałości dawnego grodu datowane są na przełom IX i X wieku, zostały ciekawie zrekonstruowane i są obecnie wyjątkową atrakcją turystyczną. Wchodząc na jego teren, porośnięty starymi bukami i dębami, turyści mają możliwość przenieść się w czasie, posłuchać opowieści o dawnych Słowianach, a także spróbować danej kuchni. Można spotkać się z rycerzami, nauczyć dawnych tańców, poznać sztukę kaligrafii i łucznictwa. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.