Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Łebie, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Łeba jest jednym z najpopularniejszych kierunków wypoczynku nad polskim morzem. Znajduje się w pięknym miejscu wśród wydm, lasów sosnowych i ciągnących się kilometrami plaż.

Atrakcje Turystyczne Łeba

Jeśli wybierasz się na wakacje właśnie tutaj, sprawdź, jakie są atrakcje turystyczne w Łebie i postaraj się znaleźć czas nie tylko na plażowanie, ale również na aktywne zwiedzanie tego wyjątkowego, nadmorskiego miasteczka. 

Tutaj znajdziesz listę hoteli z basenem w Łebie.

1. Plaża w Łebie

Jest niemal oczywiste, że jednym z najciekawszych miejsc w wyjątkowo popularnej nadmorskiej miejscowości będzie plaża. I to wyjątkowa – rozciąga się na długości ponad 10 kilometrów, ale nie da się jej przejść z jednego końca na drugi. Ograniczeniem jest bowiem rzeka Łeba, która wpadając do morza dzieli plażę na dwie części. Plaża w Łebie to idealne miejsce dla miłośników opalania, sportów wodnych czy długich spacerów po plaży. Sporo atrakcji znajdą tutaj zarówno dorośli, jak i dzieci. 

2. Funlandia – dmuchany park rozrywki

W mieście Łeba atrakcje turystyczne dla dzieci to sporo miejsc, wśród których szczególnie wyróżnia się dmuchany park rozrywki Funlandia. To dosyć nowy obiekt, powstały w 2021 roku, dlatego z pewnością go nie kojarzą osoby, które już kiedyś miały okazję w Łebie wypoczywać. Park rozrywki to ponad 600 metrów kwadratowych dmuchanych atrakcji, wśród których warto wymienić największy, 40-metrowy tor przeszkód ze zjeżdżalniami, tunelami i ściankami wspinaczkowymi. Taka atrakcja z pewnością spodoba się starszym dzieciom, a dla najmłodszych przygotowane są specjalne, bezpieczne strefy malucha.

Jeśli więc planujesz rodzinne wakacje w Łebie i szukasz dodatkowych atrakcji, w razie gdyby morze i piasek okazały się niewystarczające, dmuchany park rozrywki Funlandia warto wpisać na listę miejsc wartych zobaczenia i spędzenia ciekawego czasu. 

3. Port Morski w Łebie

Miłośnicy marynistycznych klimatów i wielbiciele zwiedzania portów znajdą w Łebie także coś dla siebie. Podczas pobytu w tym nadmorskim kurorcie warto z bliska zobaczyć Port Morski Łeba, który jest typowo rybackim portem. Znajdują się tutaj głównie kutry rybackie, ale nie tylko. Port dzieli bowiem swoją powierzchnię z portem żeglarskim, można więc zobaczyć tutaj także efektowne łodzie żaglowe i motorowe, a także statki wycieczkowe, które w czasie sezonu obsługują rejsy na trasach turystycznych. Warto się na taki rejs wybrać – zwiedzanie wybrzeża od strony wody dostarcza zupełnie innych wrażeń niż podziwianie tych samych miejsc na lądzie. 

4. Nadmorskie wydmy

Łeba słynie nie tylko z pięknej plaży, ale również z ruchomych wydm, które w tej części wybrzeża są wyjątkowo efektowne. Góry piasku mogą tu sięgać nawet na 30 metrów, a pod wpływem wiatru nieustannie się przemieszczają, sprawiając, że krajobraz, choć dosyć podobny, nieustannie się zmienia. Ruchome wydmy w Łebie znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego między morzem a jeziorem Łebsko. Spacer po tej okolicy może być dosyć wyczerpujący, gdyż jest to kilka kilometrów wędrówki po piasku. Ale dla takich widoków – zdecydowanie warto. 

5. Latarnia Morska Stilo

Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji nad morzem bez zwiedzania latarni morskiej. Niedaleko Łeby będzie to jak najbardziej możliwe. Latarnia Morska Stilo wykonana jest w całości z metalu, umiejscowiona jest na wierzchołku wydmy i ma ponad 30 metrów wysokości. Znajduje się w odległości kilometra od wybrzeża, jednak po wejściu na szczyt można podziwiać przepiękny widok na bezkresne Morze Bałtyckie. Wejście na taras widokowy znajdujący się na samym szczycie latarni z pewnością nie jest proste, jednak nie brakuje osób, które chętnie wdrapują się na górę. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.