Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Karpaczu, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Karpacz Atrakcje Turystyczne

W tym pięknym mieście w województwie dolnośląskim i jego okolicach znajduje się wiele godnych uwagi miejsc, które bardzo ciężko jest zamknąć w liście kilku pozycji. Wybraliśmy jedynie te, które zrobiły na nas największe wrażenie.

1. Świątynia Wang

Na pytanie Karpacz co robić, jedną z obowiązkowych odpowiedzi jest zwiedzanie świątyni Wang. To absolutnie niecodzienny obiekt, jeśli weźmiemy pod uwagę, że powstał 800 lat temu w Norwegii. Został przeniesiony do Karpacza przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV. Skandynawska, drewniana konstrukcja pełna jest ciekawej symboliki, łączącej kulturę nordycką z chrześcijańską. Co ciekawe, świątynie wykonano bez użycia ani jednego gwoździa, co z pewnością jest ewenementem. Świątynię można nie tylko zobaczyć z zewnątrz, ale również zwiedzić jej wnętrze – najlepiej z przewodnikiem, który ma w zanadrzu sporo ciekawych opowieści na temat tego miejsca.

2. Karpacz atrakcje zimą: Karkonoskie Tajemnice

Gdy w sezonie zimowym pogoda nie zachęca do wychodzenia w góry, można zostać w miasteczku i skupić się na zwiedzaniu tego, co ma do zaoferowania. Wyjątkowym miejscem, które przyciąga całe rodziny, są Karkonoskie Tajemnice, ciekawe połączenie muzeum, wystawy oraz centrum zabaw. Wystawa zapewnia wrażenia świetlne i dźwiękowe, oferuje multimedialne projekcje, interaktywne gry i pozwala przenieść się w czasie i przestrzeni w miejsca najbardziej owiane legendami i pełne górskich duchów. Wrażenia z pobytu w Karkonoskich Tajemnicach z pewnością będą niezapomniane. 

3. Zapora na Łomnicy w Karpaczu

Karpacz atrakcje dla dorosłych ma zarówno w centrum miasta, jak i w najbliższych okolicach. Aby przyjrzeć się z bliska niektórym z nich, trzeba mieć dobrą kondycję i przygotować się na dłuższy spacer. Podczas wędrówki czerwonym Głównym Szlakiem Sudeckim można dojść do ciekawego miejsca – na zaporę na rzece Łomnica. Wzniesiono ją na początku XX wieku, aby zapobiec powodziom, które regularnie niszczyły okoliczne tereny. Korona zapory ma 105 metrów długości, tworzy nieduże jeziorko z kaskadami. Spacer w tym miejscu to gwarancja wyjątkowo pięknych widoków. A po drodze można też zwiedzić nieduży park z metalowymi rzeźbami zwierząt. 

4. Karpacz atrakcje dla dzieci: Muzeum Zabawek

Najmłodsi i ci nieco starsi mogą w Karpaczu i okolicach spędzić czas wyjątkowo ciekawie. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić jest Muzeum Zabawek zapoczątkowane przez mieszkającego w Karpaczu twórcę teatru pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Zbiory obejmują zabawki pochodzące z różnych dekad i zakątków świata. Są tutaj tradycyjne polskie zabawki, figurki ludowe, drewniane koniki, a także zabawki z dalekiej Azji czy z czasów PRL-u. Zwiedzanie Muzeum Zabawek z pewnością spodoba się także dorosłym – będą mogli przenieść się do czasów mniej lub bardziej odległego dzieciństwa.

Ciekawym miejscem dla dzieci w Karpaczu jest również Park Bajek oraz kowbojskie miasteczko Western City. Podczas dłuższego pobytu można wybrać się każdego dnia do innego miejsca, dzięki czemu maluchy nie będą narzekać, że rodzinne wakacje polegają wyłącznie na zwiedzaniu dorosłych atrakcji. 

5. Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

To coś dla miłośników skoków narciarskich i nie tylko. Muzeum promuje się przede wszystkim nartami Kamila Stocha, które posiada w swoich zbiorach, ale nie brakuje tu również zabytkowych sanek, bobslejów, nart, starych medali. Muzeum zlokalizowane jest w zabytkowym domu z XVIII wieku, jest więc idealnym miejscem na zbiór klimatycznych eksponatów z przeszłości. Obiekt leży przy głównym deptaku Karpacza – po obejrzeniu dawnego sprzętu sportowego można więc wybrać się na długi spacer, podczas którego praktycznie co kilka kroków będziemy zatrzymywać się w ciekawym miejscu. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.