Znajdziesz tutaj zestawienie top 5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Giżycku, które warto umieścić na liście miejsc wartych zobaczenia. 

Położone w samym sercu Krainy Wielkich jezior Giżycko to prawdziwa gratka dla miłośników żeglarstwa, a także turystów szukających urokliwych miejsc. Miasto znajduje się na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami Niegocin i Kisajno, zarówno w samym centrum, jak i w okolicach sporo jest do zobaczenia.

Giżycko atrakcje turystyczne

Jakie atrakcje turystyczne w mieście Giżycko warto zobaczyć? Mamy dla ciebie kilka propozycji, które w czasie zwiedzania możesz uzupełnić o kolejne miejsca. 

1. Twierdza Boyen

Niewątpliwie największym obiektem godnym uwagi w Giżycku jest Twierdza Boyen, potężna budowla w kształcie gwiazdy, która powstała w połowie XIX wieku z inicjatywy pruskiego króla Fryderyka IV Wilhelma. Twierdzę można zwiedzać zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Wokół obiektu znajduje się szlak spacerowy z wieloma dodatkowymi atrakcjami. W sezonie wiosenno-letnim Twierdza Boyen jest miejscem, w którym odbywają się liczne plenerowe imprezy – Mazury Hip-Hop Festiwal, Festiwal Piosenki Żeglarskiej czy Zlot Pojazdów Zabytkowych. 

2. Wzgórze świętego Brunona

Jeśli zastanawiasz się, co można zwiedzić w okolicach Giżycka, koniecznie wybierz się na Wzgórze św. Brunona. Ten święty jest wyjątkowo związany z regionem, poniósł męczeńską śmierć podczas próby chrystianizowania Prusów mieszkających na tych terenach. Dla upamiętnienia jego postaci za Giżyckiem w kierunku Wilkas na wzgórzu stoi duży krzyż, widoczny także od strony wody. Na wzgórze warto się wybrać także dlatego, że jest świetnym punktem widokowym na Giżycko i rozległe jezioro Niegocin. Z samego szczytu świetnie prezentuje się również linia kolejowa biegnąca wzdłuż wzgórza. 

3. Kanał Łuczański z mostem obrotowym

Podczas zwiedzania Giżycka warto również wybrać się nad Kanał Łuczański, który łączy ze sobą jeziora Niegocin i Kisajno. Jest to miejsce popularne wśród spacerowiczów i wędkarzy, a turyści przybywają tu ze względu na niezwykły most obrotowy. Łączy on ze sobą dwa brzegi kanału, a jednocześnie dwie części miasta. Potężna konstrukcja mostu obrotowego ma ponad 130 lat, ale nadal jest w pełni sprawna. I co ciekawe – obsługiwana siłą mięśni jednego człowieka. Mosto obrotowy jest regularnie składany, aby przepuścić jednostki przepływające przez kanał. Za każdym razem moment zamknięcia mostu przyciąga widzów, nawet tych, którzy już widzieli to wielokrotnie. 

4. Ekomarina z kładką widokową

Ekomarina w Giżycku to jeden z największych portów jachtowych na Mazurach. W sezonie letnim tętni życiem od rana do nocy, a cumują tu nawet tysiące jednostek. Wyjątkowy widok rozpościera się z piętrowej kładki widokowej wybudowanej nad giżyckim molo. Wystarczy pokonać kilkanaście schodów, aby spojrzeć z góry nie tylko na marinę, ale również na potężne jezioro w tle. Spacer kładką widokową jest obowiązkowym punktem zwiedzania Giżycka o każdej porze dnia i roku. Wyjątkowo pięknie wygląda to miejsce o zachodzie słońca. 

5. Park Linowy Wiewióra

Jeśli z całą rodziną planujesz zwiedzać Giżycko, atrakcje turystyczne dla dzieci powinny być wpisane w plan spaceru po mieście. Zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom z pewnością spodoba się wizyta w Parku Linowym Wiewióra. To największy tego typu obiekt na Mazurach z 70 przeszkodami o różnym stopniu trudności, a także z 10 zjazdami linowymi, także nad jeziorem. Trasy dla dzieci z pewnością dostarczą im mnóstwa atrakcji, a zjazdy dla dorosłych będą solidną dawką adrenaliny. Warto pamiętać, że park linowy jest atrakcją sezonową, czynną od wiosny do jesieni. 

Najlepsze Hotele w Polsce

Odkryj Najlepsze Hotele w Polsce z Hotele PL: Chcesz spędzić niezapomniane chwile na urlopie, wczasach czy podczas weekendowego wypoczynku? Hotele PL prezentuje wyjątkowe propozycje hoteli z basenami, jacuzzi, ze spa w atrakcyjnych lokalizacjach Polski. Niezależnie od tego, czy marzysz o pobycie w górach, nad morzem czy nad jeziorem, mamy coś dla Ciebie. Skontaktuj się z nami: kontakt@hotelepl.pl lub pod numerem +48 797 019 375.

Koniec za:

d
h
m
s

Zaoszczędź 15% lub więcej!

Oferty Późne Wakacje na Całym Świecie